קהילה | פרוייקטים | גלריה | חברות בפארק

היום ה-4/3 יתקיים טקס הזרמת גז טבעי במפעל 'סוגת' הפועל בפארק התעשייה קרית גת. הפרויקט מבוצע ע"י 'אלון מרכזי אנרגיה' בשיתוף מפעל 'סוגת'. במסגרת הפרויקט יוקם מרכז אנרגיה בטכנולוגיית קוגנרציה. כמו כן, היוזמה של 'אלון מרכזי אנרגיה' והנכונות שלהם להשקיע כספים, הביאה את בשורת הגז הטבעי לקרית גת שככל הנראה הייתה מתעכבת כנראה בעוד שנה-שנתיים.

הפרויקט יוקם בשטח מפעל 'סוגת' שהינו צרכן האנרגיה התרמית הגדול באזור (כ-300-250 אלפי טון קיטור בשנה). מפעל 'סוגת', בבעלות קונצרן הסחורות הבינ"ל ED&F MAN, כולל בית זיקוק לסוכר שהוקם בשנת 2006 (יכולת ייצור של כ- 350,000 טון סוכר בשנה, שווה ערך ל- 315,000 טון קיטור בשנה), מפעל לעיבוד אורז ומפעל לאריזת קטניות. המפעל צורך כיום כ- 25,000 טון מזוט בשנה לצרכיו התהליכיים (תכולת גופרית ממוצעת 1.0%) וכ- 5.5 MW חשמל בממוצע. מרכז האנרגיה יספק למפעל חשמל, קיטור ו-CO2 . ההספק הנותר (55 מגווא"ט) יימכר לצרכנים תעשייתיים קרובים באמצעות רשת ההולכה של חברת החשמל.

מפעל 'סוגת' הוא אחד המעסיקים הגדולים באזור ומעסיק כיום 280 עובדים בהעסקה ישירה ועוד 100 בהעסקה עקיפה. המפעל מספק כמעט חצי מצריכת הסוכר במדינה, והוא יצרן הסוכר היחיד במדינה שכן שאר הספקים מייבאים את הסוכר. המעבר לאנרגיה בגז עתיד לשפר את יכולת התחרות של המפעל אל מול הייבוא, ועשוי לאפשר ייצוא בעתיד.

כעת נמצא הפרויקט בסיומו של השלב הראשון- המעבר לגז טבעי, מה שמביא את בשורת הגז הטבעי לקרית גת בכלל ולאזור התעשייה בפרט מה שמביא את קרית גת לעיר השלישית בארץ אליה מגיע הגז הטבעי אחרי אופקים וירוחם. תחנת הגז תחליף שריפה של 20-25 אלף טון מזוט בשנה, ועתיד להביא לשיפור משמעותי באיכות האוויר באזור. כמו כן, תחנת הכוח תשמש גם את חברת החלוקה האזורית לצורך הזנת המפעלים השכנים.

כעת עמלים הגורמים השונים על השלב השני בפרויקט שמטרתו להוזיל אף יותר את עלויות האנרגיה של המפעל- הקמת תחנת כח בשטח מפעל סוגת ולספק חשמל למפעל עצמו ולמכור את יתר החשמל במחיר אטרקטיבי למפעלים ולקוחות באזור התעשייה ויביא לירידת מחירי החשמל באזור.

 גז בקרית גת1.pngהדמייה גז.jpg 

 


מערך הכשרה למנהלים בכירים בתעשייה - דרומה צפונה אקדמי
stratasys (סטרטסיס) ענקית מדפסות התלת מימד, חנכה בקרית גת את המפעל המתקדם בעולם לייצור מדפסות תלת מימד.
חברת 'שרותי אקולוגיה' תקים מפעל חדש בפארק התעשייה
מעוף- ההצלחה שלכם העסק שלנו
הגז הגיע לפארק התעשייה קרית גת
פרוייקטים בתעשייה
פתרונות מימון למפעלים קטנים ובינוניים
שאטל אל הפארק
מבנה י.ש. גת
הרחבת פארק התעשייה
חירבאת פאטוט
כניסה דרומית חדשה לפארק התעשייה
שידרוג תשתיות איזור תעשייה ותיק
מוקד מצלמות
פחי אשפה מוטמנים
כיכר שדרות האבץ
מפעלים מבפנים
תיירות תעשייתית
הנחת צינור PRMS
כל הזכויות שמורות לפארק התעשייה קרית גת
עיצוב גרפי : סטודיו מוזה  |   בניית אתרים : אולסי מערכות